Sıradaki içerik:

E-Spor Bir Spor Dalı Mı?

e
sv

İçerik SEO İçin Neden Önemlidir?

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçerik ve SEO, arama motoru sıralamalarının en üst sıralarına yükselebilecek bir bağı paylaşır. Ancak, bu sadece ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları zamandır. Bunun nedeni, en kötü durumlarında olduklarında, kurtarılması neredeyse imkânsız olan Google cezalarına neden olabilmesidir.

 

İÇERİK NEDİR?

İçeriğin kesin bir tanımını vermek neredeyse imkânsız olabilir. İçerik, bir katılım veya duygu talep etme planıyla alakalı bir şekilde sunulan bir hikâyeyi aktaran yüksek kaliteli ve faydalı bilgilerdir. İçerik, resimler, metinler, sunumlar, video ve ses gibi çeşitli formatlar kullanılarak ifade edilebilir. Ancak internet üzerinden karşılaştığınız içeriğin her zaman kaliteli veya kullanışlı olmadığını anlamak kolaydır. Birkaç kötü içerik var ve okuyucuya herhangi bir yararlılık veya ilgi sunmaya yaklaşmıyor.

Kaliteli içeriğin tanımından kaçınırsanız, çeşitli dijital içerik türlerine göz atarak daha doğrudan bir yaklaşım sergileyebilirsiniz.

İÇERİĞİN SEO DEĞERİ

Google, arama motorlarının kralıdır ve düzenli olarak yaklaşık 3,5 milyar aramayı işler. Arama motoru optimizasyonundan bahsettiğiniz için soruları cevaplamaya uygun olduğu anlamına gelir. Dünyanın bilgilerini düzenlemeniz ve ardından evrensel olarak kullanışlı ve erişilebilir hale getirmeniz gerekir. Bu görev bugün bile aynı. Bilginin düzenlenme şekli bir ölçüde değiştirilir. Google’ın sunmayı planladığı alakalı ve faydalı sonuç, web de bulunan içerik parçalarıdır. Bu içerik, yararlılık sırasına ve ayrıca arama yapan kullanıcıyla alaka düzeyine göre sıralanır.

İÇERİĞİ OPTŞMİZE ETMENİN ÖNEMİ

İçeriği optimize etmenin nedeni oldukça basit. Bu olmadan, arama motorlarında sıralama yapamazsınız. Oyunda olan çeşitli faktörler var. Bir tarafta içerik oluşturma var. Optimizasyon, içeriğin kitle merkezli olmasına dikkat edilerek yapılır. Ayrıca, önceki bölümlerde ortaya konan tavsiyelere uyması gerekir.

İzleyici merkezli, gerçekte konuşmak istediğiniz şey yerine izleyicinin ne duymak isteyeceği üzerine yoğunlaştığınız anlamına gelir. Arama motoru sayfalarında sıralanmak istiyorsanız, yararlı ve alakalı içerik ürettiğinizden emin olun.

Optimizasyon denkleminin yanı sıra teknik şeyler var. Bu, meta başlıklar, anahtar kelimeler, URL’ler ve meta açıklamalar gibi faktörleri içerir.

OPTİMİZE EDİLMİŞ İÇERİK OLUŞTURMA İPUÇLARI

Optimize edilmiş bir içerik oluşturmaya çalıştığınızda, izlemeniz gereken belirli adımlar vardır.

Konuya Karar Vermek İçin Anahtar Kelime Araştırması Yapın: Asıl amacınız kitle merkezli geliştirmek olsa da, ortaya çıkan içeriğin arama motorları aracılığıyla güvence altına alınmasını sağlamak için bir anahtar kelime araştırması yapmak gerekir. Konuyu ve anahtar kelimeyi seçerken odaklanmanız gereken birkaç şey.

• Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanın
• Kanıtlanmış anahtar kelime araştırma aracını kullanın
• Konuyu anahtar kelimeyle eşleştirin
• Daha fazla arama rakamına sahip oldukça rekabetçi anahtar kelimeleri seçmekten kaçının

Optimum Okunabilirlik Elde Etmek İçin Bir Anahat ve Biçim Geliştirin: Ana hatları oluştururken, temel içeriği küçük parçalara bölebilmek için biçimlendirdiğinizden emin olun. Çevrimiçi okuyucular daha az sabırlıdır ve makale büyük bir paragrafsa ortalıkta kalmazlar. Yalnızca bir veya iki cümle uzunluğunda paragraflara sahip olmanız gerekir. Ayrıca, her 150-300 kelimede bir alt başlıklara veya görsellere sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, içeriği daha da parçalayacaktır.

Hedef Anahtar Kelime ve Konuya Bağlılık: İçeriği yazmaya başladığınızda, hedef anahtar kelimeye ve seçtiğiniz konuya uymanın önemini aklınızda bulundurmalısınız. İçerikte karşılaştığınız her şey ve hiçbir şey hakkında yazmamalısınız. Üstelik onlarca anahtar kelime kullanmamalısınız. Bunu yaparsanız, bu büyük bir zaman kaybıdır. Ayrıca, konuyla ilgili alakalı ve yararlı içerik oluşturmanıza engel olacaktır. Konunuza odaklandığınızdan ve onu destekleyen anahtar kelimenizle hiper alakalı kaldığınızdan emin olun.

İçerik Boyunca Geri Bağlantılar Ekleyin: Yerel SEO rehberini okursanız, bunun harici sitelere bağlantılar içerdiğini fark edeceksiniz. Google, SEO’nun çok önemli bir SEO faktörü olduğunu açıkça belirttiği gibi, güvenilir, alakalı ve yetkili sitelere bağlanmak, arama motorlarının içeriği güvenilir bulmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Bağlantı için kullanmak istediğiniz kelimelerin, kullanıcının gönderileceği siteyle alakalı olduğundan emin olun.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli