Sıradaki içerik:

İnsanların Atası Neandertal Adamlar

e
sv

Olumlamalarla İstenilen Hayatı Yaşamak

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ağzımızdan çıkan her kelime bize pozitif veya negatif olarak geri döner. Kötü, enerjiyle düşünmeyi bırakıp bırakıp tamamen iyi şeyler düşünerek ve söyleyerek hayatımızı çok kısa bir süre içinde düzene sokabilir, hatta sahip olmak istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.

Ağzımızdan çıkan her kelime bize pozitif veya negatif olarak geri döner. Kötü, enerjiyle düşünmeyi bırakıp bırakıp tamamen iyi şeyler düşünerek ve söyleyerek hayatımızı çok kısa bir süre içinde düzene sokabilir, hatta sahip olmak istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz. Asıl mesele olumlamayı tamamen bilinçaltınıza enjekte edebilmekte. Gün içinde pek çok kez farkında olmadan kötü enerjiyi üzerinize ve hayatınıza çekecek cümleler kullanıyorsunuz. Örneğin; ben ne zaman şanslı oldum ki, ben başaramam, ona sahip olamam gibi birçok negatif enerji yüklü cümleler. Şaka dahi olsa bu tarz kelimeler kullanmanız doğru değildir. Çünkü siz böyle dedikçe söylediğiniz her cümleyi aynen hayatınıza çekersiniz. Olumlamanın ilk aşaması budur. Pozitif konuşmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

OLUMLAMA NASIL YAPILIR?

 

Yukarıda bahsettiğim gibi tamamen olumlu düşüncelere yönelmelisiniz. Ben şanssızım demek yerine ben çok şanslıyım, diyerek o enerjiyi bilinçaltınıza yerleştirmelisiniz. Böylece şansı hayatınıza çekersiniz. Bunu inanarak yapmalısınız. Kısacası hayatınıza çekmek istediğiniz şeyleri beyninizde imgeleyerek alçal veya yüksek sesle gün içinde sürekli tekrar etmelisiniz. Bunun yanında da sahip olduğunuz her şey için şükretmeyi ve teşekkür etmeyi unutmamalısınız. Net bir yolu yoktur, işin özü tüm kalbinizle ve benliğinizle inanmakta.

 

OLUMLAMALARDA 21 GÜN KURALI

 

Bilinçaltının bir alışkanlığı unutması 21 gün sürer. Aynı şekilde yeni bir alışkanlığı kazanması da. Bu nedenle asla pes etmeden bir ay boyunca istediğiniz olumlamayı inanç kaybetmeden tekrar etmelisiniz.

 

OLUMLAMA YAPARKEN BU 6 HATAYI ASLA YAPMAYIN

 

1- Kendinizi olumlu düşünmek için zorlamayın

2- İnanç en önemli etken. Bu yüzden işe yaramayacak demeyin

3- Sabırsız olmayın

4- Kesin kurallar yoktur kendi kurallarınızı kendiniz oluşturun

5- Olumlamalarınız aksatmayın rutin haline getirmeye çalışın

6- Para ve maddiyattan önce kendinizi geliştirin

 

OLUMLAMALAR NEDEN ETKİ ETMİYOR

 

Olumlama yapmaya başladım fakat hiç etki etmiyor diyorsanız sorun kaynağı sizsiniz. Gerçekten inanarak mı yapıyorsunuz yoksa inanmış gibi mi yapıyorsunuz önce bunu sorgulayın. Daha sonra kelime seçimlerinizi gözden geçirin ve dikkat edin.

 

 Örneğin; kilo vermek için olumlama yapıyorsanız eğer ” ben zayıflıyorum” demek doğru olmayabilir. Bilinçaltı zayıflıyorum” kelimesini farklı algılayabilir. Bunun yerine “sağlıkla kilo alıyorum, istediğim bedene ulaştım” gibi cümleler daha yerinde ve etkili olacaktır.

 

Olumlama yaparken gelecek zaman kipi kullanmayın. Çünkü bilinçaltı bunu sürekli erteleyecektir. Şimdiki zaman kipi kullanmanız çok etkili olacaktır. Örneğin; “kilo vereceğim” değil de “kilo verdim” “ev alacağım” değil de “ev aldım”.

 

Denemekten zarar gelmez bakalım olacak mı? Diye başlarsanız eğer hiç başlamayın. Çünkü asla olmayacaktır. Olumlamalarınıza şüphe karıştırmayın. Güvenin ve inanın olduğunu hissedin işte o zaman istediğiniz her şeye sahip olacak ve huzurlu bir hayat yaşayacaksınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli