Sıradaki içerik:

2021 Yaz Sezonunda Başlayacak 7 Romantik Komedi Geliyor

e
sv

Denize 50 Metre’de Yaşamak

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan park aslında öncelerden beri olan ama sadece zenginlerin ulaşabildiği sanılan lüks bir tatil olarak ulaşılmaz gibi gelmesi yanı sıra herkese mantıklı gelmemekteydi.

Antalya için örnek vermem gerekirse dünyanın en güzel şehri olan Antalya’nın göz bebeği Olan Kemer’de önceden Kındıl Çeşme bulunmaktaydı, burayı OGM’nin (Orman Genel Müdürlüğü) yeriydi, burada 1980 ile 1985 yılları arasında insanların Ankara’dan, İstanbul’dan, Türkiye’nin bir çok yerinden gelen insanlarla birlikte ormanın içine 300 ile 350 komşu bir olur tatillerini yaparlardı, sonradan orası özelleştirildi çok tepki gördüler hatta mahkemeye bile başvuruldu ormanın yeri özelleşmesin diye lakin nafile.

Karavan Parkının Tadını Alan Bırakamıyor

O Kındıl Çeşme’den ayrılan insanlardan birinin hayatından bahsederek özetleyeyim.

”Oradan ayrıldıktan sonra emekli olup Antalya’nın merkezinde evi olmalarına rağmen artık o deniz havasına, tatilin rahatlığını bulamayan çiftimiz başka yerler bulmaya başlamışlar, Beldibi’nde bir taşınabilir çadır içerisinde düzen kurdular lakin orası kişiye özel olmasından kaynaklı sonradan oradan da ayrıldılar. Şimdi ise yine Beldibi’nde yılın 12 ayı orada kalmaktadırlar, bu rahatlığın tadını alan bırakamıyor.

Şimdi ise Kemer’de başka bir karavan parkına geldiğimde ise Kındıl Çeşme’den ayrılan kişilerden 11 kişi daha var burada. Mesela onlarda bırakamamışlar, ama aslında ne kadar haklı olduklarını bu pandemi döneminde herkes anladı. Ben şuan bu makaleyi bile yasaklar varken denizime girerek, açık havada oturarak hazırlıyorum. Aslında o kadar haklılarmış ki eskiden ne buluyorlar diyordum. Şimdi ise çok şey varmış temiz hava, deniz 50 metre ister sabah ister gece gir, eski köylerdeki samimiyet hatta ve hatta sanki yabancı filmlerde ki gibi tatil beldesindeki samimiyet ve rahatlık varmış.”

Karavan Parkı Ne Kadar

Aslında fiyatlar o kadar fazla uçuk değildir, ortalama ev kirasından biraz fazladır, tabi yerden yere değişmekte lakin ortalama aynı fiyatlardır, şu anda kaldığım yere yıllık 15.000 TL ödemekteyim ama buna kesinlikle değer emin olabilirsiniz.

Karavan Parkının Faydaları

Aslında yazıda belirttiğim gibi komşuluk, rahatlık, denize girme rahatlığı, karışan görüşen olmaması, en önemlisi tabi temiz hava ve şehre göre sağlıklı yaşamdır.

 

Size kısaca karavan parklarının ne kadar güzel olduğundan bahsettim, okuduğunuz için teşekkürler umarım beğenirsiniz, sağlıklı yaşamalar ve mutlu hayatlar dilerim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli