Sıradaki içerik:

Mayıs Ayına Özel Burçlar ve Beklentiler (2021)

e
sv

Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Çalışır? Clubhouse’a Nasıl Katılabilirsiniz? Clubhouse’un Android Uygulaması Var mı?

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 Sahip olunması gereken en son sosyal ağ uygulamasına Clubhouse denir. Diğer kullanıcılarla sesli sohbetlere ev sahipliği yapmanıza ve bunlara katılmanıza olanak tanıyan yalnızca iPhone’a yönelik bir uygulamadır. Mesele şu ki, şu anda yalnızca davetliler, ancak sonunda herkesin katılabileceği şekilde açılacak.

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse, Nisan 2020’de bir iPhone uygulaması olarak piyasaya sürüldü. “Sese dayalı yeni bir ağ türü” olarak tanımlanıyor. Tesla CEO’su Elon Musk , Mars, memler hakkında konuşmak ve çok gezegenli bir tür haline gelmek için Good Time programına katılarak kısa süre önce popülerlik kazandı.

Yalnızca ses olduğundan ve kameranızı kullanmadığından, Clubhouse “göz teması, ne giydiğiniz veya nerede olduğunuz” konusunda endişelenmeyeceğinizi umuyor. İster çamaşır katlıyor olun ister işe gidip gelirken uygulamayı her şeyi yaparken kullanabilirsiniz ve yazıp gönder tuşuna basmak olmadığından, tüm tonlamanız, ses tonunuz ve duygularınız ses yoluyla doğru bir şekilde aktarılmalıdır.

Aralık 2020 itibariyle, Clubhouse 600.000 kullanıcı vardı. Yalnızca davetle sunulduğu için, uygulamayı Apple’ın App Store’dan indirip kaydolamazsınız. Onu yükleyip açabilseniz de, uygulama yalnızca faiz kaydetmenize ve bir tutamaç ayırmanıza izin verir. Bu noktadan sonra, ilgilenen tüm kullanıcıları neden bir davet için beklemeleri gerektiğini açıklayan bir blog gönderisi gönderir.

CLUBHOUSE NASIL ÇALIŞIR?

Clubhouse buluşmak, konuşmak ve fikir paylaşmak için bir yer olarak bilindiğinden, uygulama oldukça basittir. Resimleri, videoları ve hatta metinleri paylaşamazsınız. Tek yapabileceğin konuşmak. Uygulamayı açtığınızda, “odaların” bir listesini ve her odada bulunanların bir listesini göreceksiniz.

Odaya dokunarak katılabilirsiniz hepsi girip çıkmanız için açıktır. Clubhouse, kullanıcıların farklı konuşmaları keşfetmesini istiyor. Her odaya seyirci olarak giriyorsunuz. Konuşmak istiyorsanız, “elinizi kaldırın” ve ardından konuşmacılar sizi davet etmeyi seçebilir. Kulüp odaları genellikle uzmanlar, ünlüler, risk sermayedarları, gazeteciler vb. Tarafından barındırılır. Kendinize ait bir oda da oluşturabilirsiniz.

Clubhouse, platformun konuşma özgürlüğü ve aynı zamanda sağlıklı iletişimler için bir yer olmasını sağlamak için işe alınan moderatörlerini de söylüyor.

CLUBHOUSE’A NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Özel bir uygulama değildir. Şuanda hazır olmadığından dolayı beta sürümü mevcuttur. Clubhouse, “işlerin bozulmamasını, topluluğun kompozisyonunu çeşitlendirmemizi ve büyüdükçe ürünü ayarlamamıza izin vermesini” sağlamak için topluluğunu yavaşça büyütmek istediğini söylüyor.

Tüm bunlardan dolayı, Clubhouse’a kolayca katılamazsınız. Yalnızca davetlidir, bu nedenle katılmak isteyen herkesin zaten bir hesabı olan biri tarafından getirilmesi gerekir. Uygulamayı indirebilir, bir tanıtıcı rezerve edebilir ve adınızı bir bekleme listesine koyabilirsiniz, ancak daha sonra beklemeniz gerekir.

CLUBHOUSE’UN ANDROİD UYGULAMASI VAR MI?

Henüz değil. Clubhouse CEO’su Paul Davidson, uygulamanın sonunda Android kullanıcıları da dâhil olmak üzere herkese açılacağını söyledi.

NEDEN HERKES BUNDAN BAHSEDİYOR?

Clubhouse, sadece 10 aylık bir başlangıç olmasına rağmen, şimdiden 1 milyar dolarlık bir değere sahip olduğu bildirildi. Elon Musk’tan Mark Zuckerberg’e kadar Silikon Vadisi’nin en iyi hocalarının çoğu, son haftalarda Clubhouse görüşmelerinde konuşarak uygulamaya olan ilgiyi artırdı. Oprah Winfrey bile kullandı.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli