Sıradaki içerik:

Özel Playstation Oyunları Arasında Hangileri Bilgisayara Çıktı?

e
sv

Adını Duymadığımız En İlginç Sporlar

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spor, belirli kurallara dayalı şekilde uygulanarak hem vücudu hem de zihni geliştiren eğlenceli hareketler bütündür. Toplumun bazı kesimleri az da olsa spor yapar ancak spor hakkında herkesin fikri mevcuttur. Neredeyse herkes tüm sporları bildiğini sanar ancak işin aslı öyle değildir. Dünyada öyle sporlar var ki birçok kişi adını bile duymamıştır.

Quidditch

Uçan süpürgeler ile oynanan kurgusal bir spor olan Quidditch, gerçek hayatta hokey sahasında oynanan bir spordur. Süpürge üstünde oynanır.

Ayak Parmağı Güreşi 

1976 yılından beri yapılan bu spor bilek güreşine çok benziyor. Ancak bu sporda amaç rakibin ayağını devirmek yerine yak baş parmağını 3 saniyeliğine sıkıştırmak. Her yıl turnuvaları yapılan bu spor 3 turdan oluşuyor. 

Redneck Oyunları

1996 yılından beri Georgia’da düzenlenen Redneck Oyunları; klozet atma, göbek üstü çamura atlama gibi etkinliklerden oluşuyor.

Dev Balkabağı Kanosu 

Rafting yaparken kano yerine balkabağı kullanılan bu sporun raftinge çok benzer. Yaklaşık yarım mil uzunluğundaki parkuru bitirme amacı taşır.

Sualtı Futbolu 

Yüzme havuzunda oynanan bir Amerikan futbolu olan su altı futbolu, şnorkelli yüzme ekipmanı giyilerek yapılır. Oyuncular kum dolu topu rakip kaleye atmak zorundadır. 10’ar dakikalık iki devreden oluşan sualtı futbolunda maç berabere biterse uzatmalara gidilir.

Tek Tekerlekli Bisiklet Hokeyi

Hokeyin tek tekerlek üzerinde oynanan bir oyunu olan Tek Tekerlekli Bisiklet Hokeyinde sert müdahalelere yer verilmemektedir. 5’er kişilik iki takımdan oluşur.

Solucan Yakalama Sporu

Bu oyunda amaç belirli bir süre içerisinde en fazla solucanı yakalamaktır.

Bisiklet Futbolu

Futbolun salonda ve bisiklet kullanılarak yapılan hali olan bu oyunda amaç rakip kaleye sadece bisiklet kullanarak gol atmaktır. Vücudun hiçbir yerinin kullanılamadığı bu sporda kullanılan bisikletlerde fren yoktur.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli