Sıradaki içerik:

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Efsane Dizi

e
sv

Özel Playstation Oyunları Arasında Hangileri Bilgisayara Çıktı?

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Playstation oyunları oyun severler için her zaman özel bir yere sahip olmuştur. Özellikle Playstation 2’den bu yana çıkan oyunlar her zaman çok sevilmiş ve çok fazla satmıştır. PS3’e kadar aslında bilgisayar ve Playstation oyunları arasında pek fark yoktu. Oyunlar genellikle iki platforma da çıkar oyuncuları memnun ederdi. Fakat Playstation markasının yapımcısı olan Sony son dönemlerde aldığı kararlar ile oyuncular çok üzdü. Çünkü Sony oyun yapımcıları ile anlaşarak bazı oyunların sadece Playstation platformuna çıkmasını sağladı.

Çıkan oyunlar genellikle Playstation Store üzerinden oyunculara sunuldu. Bu yüzden de Playstation oyuncuları ve bilgisayar oyuncuları arasında bazı farklar meydana geldi. Bilgisayar oyuncular artık Playstation için çıkan özel oyunları oynayamıyordu. Özellikle hikaye odaklı olan ve oyuncuları fazlası ile etkileyen oyunlar artık sadece PS4 için çıkıyordu. Fakat geçtiğimiz yıllarda Sony aldığı bu sert kararı kısmaya başladı. Playstation’un en sevilen oyunlarından bazılarının bilgisayara çıkmasına izin verdi.


Red Dead Redemption 2 Bilgisayara Çıktı!

Playstation kullanıcılarının merakla beklediği ve çıktığı dönem büyük satış rakamlarına ulaşan Red Dead Redemption 2 yani RDR 2 bu konuda öncü oldu. En iyi PS4 oyunları arasında gösterilen bu oyun için izin verilmesi de oyuncuları fazlası ile memnun etti. Çünkü ilk başlarda Sony firmasının sadece satmayan oyunlara izin vereceği tahmin ediliyordu. Sony firmasının böylesine büyük bir oyun ile PC oyuncularının karşısına çıkması da oyuncuları oldukça sevindirdi. İlk oyundan öncesini anlatan RDR 2 kısa zamanda bilgisayar platformunda da satış rekorları kırdı.


Playstation Oyunları Arasında Sevilen Oyun Horizon Zero Dawn

Oyuncuların fazlası ile sevdiği ve yakın zamanda ikincisinin de çıkacağı tahmin edilen Horizon Zero Dawn oyunu da geçtiğimiz aylarda bilgisayara çıktı. Horizon Playstation için çıktığında fazla satış rakamlarına ulaşmasa da hikayesi ve oynanışı ile sevilen oyunlar arasına girmeyi başardı. Bilgisayar oyuncuları için de oldukça uygun fiyata çıkan Horizon oyuncuların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ülkemizde de oldukça sevilen oyunun 2.si şimdilik sadece Playstation için duyuruldu.


Days Gone Yakında PC’ye Geliyor!

Oyun fuarlarında ve etkinliklerinde Sony Days Gone oyunu üzerinde fazla durmuştu. Bir açık dünya oyunu olan Days Gone için beklentiler oldukça fazlaydı. Zombilere karşı bir hayatta kalma oyunu olan Days Gone oyuncular tarafından beğenilse de Playstation oyunları arasında efsane olamadı. Yine de grafikleri ve hikayesi ile etkileyici olan Days Gone için PC oyuncuları umutlu. Çünkü Sony tarafından PC için duyurulan son oyun Days Gone. Yakın zamanda çıkacak olan Days Gone şimdilik PS’den PC’ye çıkan son oyun. İlerleyen zamanlarda Sony markasının farklı oyunları da PC’ye çıkartacağı tahmin ediliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli