Sıradaki içerik:

Tırnakları Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

e
sv

PS4’ün Beğenilen Beş Korku Oyunu

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Korku severler için bu yazıda PS4 üzerinde oynanabilen beş korku oyununu inceledik. İşte zevkinize hitap eden PS4’ün en beğenilen beş korku oyunu...

PS4’ün beğenilen beş korku oyunu bu yazıda. Korku severler için bu yazıda PS4 üzerinde oynanabilen beş korku oyununu inceledik. En çok beğenilen ve talep alan bu korku oyunları, sizleri kendine bir şekilde bağlamayı başarıyor. Özellikle günümüzde dünya genelinde yaşanılan pandemi dolayısıyla evlerde kalmak zorunda kalan vatandaşlar için bu oyunların yaşattığı eğlenceli ve adrenalin dolu dakikalar onlara ilaç gibi gelecektir. Bizlerde bunu düşünerek sizlere evinizde zevkinize hitap eden korku oyunlarını seçmenize yardımcı olacak ve fikir edinebilmenize sağlayacak kısa bilgiler vereceğiz.

İşte PS4’ün Beğenilen Beş Korku Oyunu

1- Daylight
İlk olarak bahsetmek istediğimiz korku oyunu Daylight. Bu oyun gerçekten diğer korku oyunlarının bir tık üstünde diyebiliriz. Oynayanları iliklerine kadar buz kestirecek olan bu oyun tam korku severlere göre. Oldukça karanlık bir alanda geçen bu oyunda kapkaranlık bir hastanede uyanan kadını canlandırıyoruz. Oyunda tek yardımcımız ise yerde bulduğumuz yeşil ışıklar. Onların dışında yapayalnızız tabi karşımıza ansızın çıkan hayaletleri ve yaratıkları saymazsak. Bu yaratıklara yakalanmadan hastaneden kaçmaya çalışmalıyız ve bunun içinde bazı ritüelleri gerçekleştirmemiz gereklidir. Konusu olarak da büyü barındıran ve hastanede yaşanan olaylar etrafında dönen, bayağı ürkütücü hikayesi olan bu Daylight oyununu belli bir yaşın altındaki çocukların oynamasını tavsiye etmiyoruz. Oynayacak olanlara ise aydınlığınız bol olsun diyelim.
Daylight-oyunu
2- The Park
Yine PS4’ te oynayanları oldukça korkutmayı başarmış diğer bir oyunumuz The Park. Oyunun afişinde lunapark ve bir oyuncak ayı olması sizleri yanıltmasın. Zira oyunun eğlence ve renkli oyuncaklar ile alakası yok. Tamamen korku ve ürkütücü figürler ile dolu olduğunu şimdiden belirtelim. Oyun hikayesi ile de oyunculara oldukça dramatik duygular yüklemeyi başarıyor. Lunapark’ ta çocuğunu kaybeden bir kadının çaresizce çocuğunu aramasıyla geçen hikayede korku, heyecan ve çaresizlik duyguları sizleri bekliyor. Oyun boyunca işaretleri ve ipuçlarını takip ederek park ve çevresinde girmediğiniz karanlık alan kalmayacak.
the-park-oyunu
3- Layers Of Fear
Korku oyunları arasında en beğendiğimiz diğer bir oyun Layers Of Fear oyunudur. İtiraf etmeliyiz ki oyunu baştan sona kadar bitirmenize rağmen ikinci defa oynarken dahi sizleri korkutmayı başarabilecek. Oyun en başta oynayanı canlı grafikleri ve etkili oynama teknikleri ile içine alıyor. Kendinizi ekran dışında değil de sanki ekran içinde oynuyormuş hissediyorsunuz. Bu da korku duygunuzun oldukça artmasına neden oluyor. Oyun konusu ise her köşesi acı ve korkulu anılarla dolu oldukça eski, büyük bir malikane içinde geçiyor. Oynadığımız karakter olan ressam, bu anıların her birini yeniden yaşıyor ve o korku dolu dakikalara hep birlikte eşlik ediyorsunuz. Hikayenin hiç beklenmedik şekilde ilerlemesi ve bitişi de yine sizleri oldukça etkileyecek bir diğer nokta olacaktır.
Layers-Of-Fear-oyunu
4- Five Nights At Freddy’s Serisi
Korku oyunlarının serisi olması birçoğumuzun hoşuna gidiyordur. Özellikle bu çok beğendiğimiz ve hiç bitmesini istemediğimiz oyunlarda olduğunda oldukça da seviniriz. Korku oyunu serilerinden biri olan Five Nights At Freddy’s oynayacağınız en iyi korku oyunlarına gireceğine emin olabilirsiniz. Konusu basit gibi dursa da gerçekten oynayanları oturduğu yerde hoplatan, yürekleri ağza getiren bir oyun olduğunu söylemeliyiz. Her serisinde farklı konuları işlese de ana temasından asla uzaklaşmayan Five Nights At Freddy’s de baş karakterimiz peşinde olan korkutucu beş oyuncaktan kaçmaya, beş gün boyunca da hayatta kalmaya çalışacaktır. Kendisinin en büyük yardımcısı ise odaları gösteren gece görüşlü kameralardır. Köşe bucak bu oyuncaklardan kaçarak asla onlara yakalanmaması lazım. Bunun içinde onlardan herhangi biri bulunduğu odaya giriş yaptığında saklanmayı başarabilmelidir.
PS4-Five-Nights-At-Freddy’s-Serisi
5- Dawn Of Fear
Son yıllarda çıkmış olan bir diğer korku oyunu Dawn Of Fear’ dır. Konusu oynayanları derinden etkileyen bu oyun korku ve heyecanın içinize işleyeceği nadir oyunlardan diyebiliriz. Sadece konusu bile oynayanları ekrana kilitlemeye yetmektedir. Oyunun ana hikayesinde Alex isimli bir genç adam baş karakterimiz olacak ve oyuncular da Alex’ i yönlendirecek. Alex’in acı dolu anıları bu eski eve girmesiyle yerini artık korkuya bırakacaktır. Oyunda karakterimizin artık tek bir amacı vardır o da bu korkunç evden hayatta kalmayı başarmak ve buradan bir şekilde kaçmaktır. Tabi bu sandığımız kadar kolay olmayacaktır çünkü bu karanlıklarla dolu evde oynayanları bekleyen bir sürü sürpriz vardır.
PS4’ün Beğenilen Beş Korku Oyunu
 

Kaynak : Medya Kuşağı
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli