Sıradaki içerik:

Sevgililer Günü İçin 5 Romantik Jest Önerisi

e
sv

Tırnakları Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

avatar

medyakus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tırnaklar zamanla eski gücünü kaybederek kırılma ve çatlama ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle evde yapılabilecek birkaç basit işlemle birlikte bu kırılma ve çatlamaların önüne geçebilirsiniz.

Tırnaklar zamanla eski gücünü kaybederek kırılma ve çatlama ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle evde yapılabilecek birkaç basit işlemle birlikte bu kırılma ve çatlamaların önüne geçebilirsiniz. Tırnakları güçlendirmek için yapılması gerekenleri haberimizin içinde okuyabilirsiniz.

İşte Tırnakları Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

Tırnakları güçlendirmek için evde yapılabilecek en kolay yöntemlerden bir tanesi limon ve zeytinyağını karıştırarak uygulanacak kürdür. Bunun için bir ya da iki damla limon suyunu bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Bu karışımı her hafta bir kere tırnaklarınıza masaj yaparak yedirmek faydalı olacaktır. Bu tırnaklarınıza esneklik kazandıracağından çatlama ve kırılmaları ortadan kaldıracaktır.
Aktarlardan temin edilecek olan deniz tuzu da yine tırnaklarınızı güçlendirmek için yapılacak bir diğer bakım yöntemidir. Alınacak olan deniz tuzunu iki kaşık şeklinde bir kaba koymalısınız. Üzerine her birinden iki damla olacak şekilde limon suyu, akgünlük yağı, buğday tohumu yağı ve mür yağı ilave ederek elde edilecek karışım elde edilmelidir. Bu karışımın içine eklenecek olan sıcak su ile bir kür elde edilir. 10’ar dakika olacak şekilde bu karışımın içinde tırnaklarınızı bekletmelisiniz. Böylelikle tırnaklarınız sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.
Tırnakları güçlendirmek için yapılması gerekenler
Tırnakları güçlendirmek için yapılması gereken başka bir yöntem ise son zamanlarda popüler olan çay ağacı yağı ile yapılan karışım olacaktır. Tüm aktarlarda bulabileceğiniz çay ağacı yağı ve E vitaminini karıştırarak bir karışım elde etmelisiniz. Elde edilen bu karışımı tırnaklarınıza yedirerek sürmelisiniz. Yine içerisinde bulunan yağ ile parlak bir görünüm elde ederken, E vitamini ile canlılık kazandırabilirsiniz.

Kaynak : Medya Kuşağı
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli